Blaty kuchenne

Kamień naturalny stanowi doskonały budulec do wykonywania blatów kuchennych. Jego naturalne właściwości oraz bogata kolorystyka sprawiają, że wykonane z kamienia blaty kuchenne są nie tylko funkcjonalnym urządzeniem codziennego użytku, ale także wspaniałym elementem dekoracyjnym. Szeroka gama kolorów, wzorów i wykończeń blatów kuchennych pozwala każdemu wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

Materiały polecane na blaty kuchenne

GRANIT – znajduje bardzo dużo zastosowań i zyskuje coraz większą popularność wśród naszych klientów. Doskonale się sprawdza np. przy produkcji blatów kuchennych.
Kamień ten jest całkowicie naturalny. Nie posiada on w sobie żadnych związków chemicznych, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia.
Granit jest materiałem bardzo odpornym na ścieranie, na wysoką temperaturę (możliwość stawiania gorących naczyń) oraz na wszelkie zarysowania czy uderzenia. Nie wchłania także brudu. Jego gładka powierzchnia ułatwia utrzymanie go w czystości.

 

MARMUR – Marmur charakteryzuje ogromna różnorodność pod względem kolorów oraz struktur. Dzięki temu daje praktycznie nieograniczone możliwości wykorzystania. Jest to bardzo piękny materiał, jednak o wiele delikatniejszy niż granit. Jest nieco mniej odporny na kruszenie oraz na działanie różnego rodzaju płynów i kwasów. Nie stanowi to jednak przeszkody w zastosowaniu tego materiału przy produkcji blatów kuchennych. Należy jednak pamiętać, aby przed rozpoczęciem ich użytkowania zastosować specjalną impregnację. Zapobiegnie ona wchłanianiu płynów (impregnację należy powtarzać co kilka lat). Marmur jest kamieniem łatwym w utrzymaniu, jest materiałem trwałym, który każdemu pomieszczeniu nadaje wytwornego wyglądu.
 

TRAWERTYN – Trawertyn jest kamieniem o bardzo różnorodnej strukturze co pozwala na harmonijne połączenie różnych jego gatunków. Jest materiałem trwałym, jednak podobnie jak w przypadku marmuru, trzeba pamiętać o jego impregnacji. Trawertyn z upływem czasu staje się coraz trwalszy i nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo jest łatwy w utrzymaniu. Dzięki charakterystycznym właściwościom tego kamienia, zniszczenia w postaci otarć są prawie niewidoczne. Ślady wkomponowują się w materiał i dodają uroku całej strukturze.