Kominki z kamienia

Nasz zakład kamieniarski w Warszawie zajmuje się kompleksowym wykonywaniem różnego typu kominków.
Kominek z kamienia, poza oczywistą funkcją ogrzewania, jest również oryginalną ozdobą salonu. Sprawia, że dane pomieszczenie nabiera niepowtarzalnego, przytulnego klimatu. Kamień naturalny to idealny materiał na okładzinę kominka.

Materiały polecane na kominki

MARMUR – Marmur doskonale nadaje się do budowy kominków, ponieważ jest odporny na niszczenie.
Nie jest materiałem twardym, dzięki czemu łatwo jest w nim rzeźbić, to z kolei daje bardzo duże możliwości aranżacji. Ponadto marmur jest materiałem, który jest odporny na wysokie temperatury. Należy go jednak zaimpregnować specjalistycznym środkiem, aby zapobiec wchłanianiu plam i zabrudzeń.

 

GRANIT – Granit także znajduje swoje zastosowanie jako materiał do obudowy kominków, jest twardszy od marmuru, jednak nie jest to przeszkodą dla tworzenia z niego oryginalnych form architektonicznych czy też wyszukanych elementów dekoracyjnych. Materiał granitowy może posłużyć zarówno jako obudowa lub okładzina kominka, jak i jako posadzka przed paleniskiem.
Jest odporny na działanie wysokiej temperatury i zdecydowanie mniej podatny na zabrudzenia i zaplamienia niż marmur. Łatwo jest go także utrzymać w czystości.

 

PIASKOWIEC – Piaskowiec jest najczęściej używanym materiałem do obudowy kominków, może występować zarówno w wersji łupanej, jak i w formie rzeźbionej. Tuż po wydobyciu, kamień jest mokry i miękki, ale z czasem, po całkowitym wyschnięciu, utwardza się i staje odporny na wyższe temperatury, uszkodzenia mechaniczne oraz pękanie czy kruszenie. Bardzo ważne jest uprzednie zakonserwowanie kamienia, pomoże to w utrzymaniu kominka w czystości.

 

ONYKS – Onyks to bardzo ciekawy materiał o charakterze zdobniczym, ponieważ pięknie przepuszcza światło. Płyty onyksowe wyglądają bardzo efektownie, zwłaszcza, jeśli podświetli się je od tyłu. Kominek wykonany z płyty onyksowej jest wyjątkową i ekskluzywną ozdobą wnętrza. Nawet kilkucentymetrowe płyty są w stanie przepuszczać światło, dając ciepłą, niezbyt intensywną poświatę. Onyksy nie są jednak odporne na zarysowania i uszkodzenia. Do pielęgnacji onyksu stosuje się preparaty na bazie wosków i silikonów. Pomagają one nie tylko utrzymać kamień w czystości, ale również zabezpieczają jego powierzchnię i uwydatniają jego strukturę.