Wykończenia łazienek w marmurze i granicie

Nasz zakład kamieniarski w Warszawie specjalizuje się w wykończeniach łazienek w kamieniu. Kamienie naturalne sprawdzają się nie tylko przy pojedyńczych wyrobach, takich jak blaty kuchnne czy posadzki, ale również jako materiał wykończeniowy całych pomieszczeń.

 

Łazienka to niewątpliwe jedne z tych pomieszczeń w naszym domu, które powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów i zastosowaniu niestandardowych rozwiązań nawet bardzo mała łazienka może nabrać niepowtarzalnego charakteru.

 

Odpowiednio dobrany blat kamienny, oprócz swojej funkcjonalności może również stanowić doskonały element dekoracyjny nadając łazience wyjątkowego charakteru. Odpowiednio zaimpregnowany i pielęgnowany jest inwestycją na lata.
 
Kamień naturalny w łazience można wykorzystać na wiele sposobów. Wykonujemy z niego m.in.:

  • posadzki kamienne
  • elementy podłóg – dekory, rozety
  • kamienne okładziny ścian
  • kamienne blaty
  • kamienne umywalki
  • kamienne zabudowy wanien
  • kamienne kabiny prysznicowe
  • kamienne brodziki

Do zastosowania w łazience nadaje się praktycznie każdy rodzaj kamienia: granit, marmur, trawertyn, łupek czy nawet onyks w zależności od upodobań i chęci aranżacji wnętrza.

Materiały polecane na łazienki z kamienia

GRANIT – Granit znajduje bardzo wiele zastosowań w naszym najbliższym otoczeniu i zyskuje coraz większą popularność wśród naszych klientów. Kamień ten posiada bardzo dużą zaletę, a mianowicie – naturalność. Nie posiada on w sobie żadnych związków chemicznych, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia. Granit jest materiałem bardzo odpornym na ścieranie, na wysoką temperaturę oraz na wszelkie zarysowania czy uderzenia. Jest odporny na wchłanianie brudu. Jego gładka powierzchnia ułatwia utrzymanie go w czystości.

 

MARMUR – Marmur charakteryzuje się ogromną różnorodnością pod względem kolorów oraz struktur, dzięki czemu daje nieograniczone możliwości do realizowania swoich inspiracji. Jest to bardzo piękny materiał, jednak delikatniejszy niż granit. Jest mniej odporny na kruszenie oraz na działanie kwasów czy płynów. Nie stanowi to jednak przeszkody w zastosowaniu tego materiału na blaty kuchenne. Należy jednak pamiętać by zastosować specjalna impregnację przed rozpoczęciem użytkowania, impregnacja taka zapobiegnie wchłanianiu płynów (impregnację należy powtarzać co kilka lat). Marmur jest kamieniem łatwym w utrzymaniu, jest materiałem trwałym, który każdemu pomieszczeniu nadaje wytwornego wyglądu.

 

TRAWERTYN – Trawertyn jest kamieniem o bardzo różnorodnej strukturze co pozwala na harmonijne połączenie różnych gatunków trawertynu. Trawertyn z upływem czasu staje się coraz solidniejszy i nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo jest łatwy w utrzymaniu. Dzięki charakterystycznym właściwościom tego kamienia zniszczenia w postaci otarć są prawie niewidoczne. Ślady wkomponowują się w materiał i dodają uroku całej strukturze.